8 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu

Jest 8 nowych przypadków koronawirusa na Podkarpaciu. Badaniami laboratoryjnymi zakażenia wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 4 osób z powiatu lubaczowskiego, 2 z powiatu jarosławskiego oraz 2 z powiatu stalowowolskiego.

19 kolejnych osób wyzdrowiało z COVID-19. To 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 mieszkańców powiatu przemyskiego, 4 osoby z m. Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatów: łańcuckiego i przeworskiego.

Podkarpackie sanepid poinformował, że 18 lipca zmarł pacjent w szpitalu w Łańcucie (mieszkaniec m. Rzeszowa). „Bezpośrednia przyczyną zgonu nie był COVID-19. Ponieważ zgon dotyczył przypadku osoby hospitalizowanej z wynikiem dodatnim w kierunku Sars-Cov-2 wykazujemy go w naszej statystyce. Z wyżej wymienionej przyczyny zgon nie jest wykazywany przez Ministerstwo Zdrowia” – czytamy w komunikacie WSSE w Rzeszowie.

Dotychczas w regionie potwierdzono 1105 przypadków koronawirusa. Do tej pory wyzdrowiało 606 osób, zmarło 57. Pod nadzorem pozostaje 6 osób, 1896 poddane jest kwarantannie. W izolacji przebywa 347 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 95 osób.