Biblioteka z Krosna może wygrać 50 tys. w Eko konkursie – każdy może pomóc!

Krośnieńska Biblioteka Publiczna grywalizuje w ogólnopolskim konkursie Polska Stolica Recyklingu. Instytucja, która zbierze najwięcej punktów za nadane EKOzwroty zdobędzie główną nagrodę 50 tys. zł. Pomóc może każdy. Wystarczy oddać zużyte buty, nieużywane od lat ubrania, zapomniane zabawki, przeczytane książki czy głęboko zachomikowany telefon. Usługa jest bezpłatna.

Zasady są proste

Krośnieńska Biblioteka Publiczna przystępując do Programu Polska Stolica Recyklingu otrzymała swój indywidualny kod do EKOzwrotów KRO1368. Jest to darmowa usługa polegająca na tym, żeby oddać nieużywane, ale wciąż sprawne przedmioty do Fundacji Odzyskaj Środowisko. Wśród rzeczy, które można przekazać znajdują się:

  • książki
  • tekstylia
  • zabawki
  • obuwie 
  • elektronika

W praktyce pomóc instytucji może każdy z nas, wystarczy zrobić porządek w szafie, na półce z książkami czy w szufladzie z dawno nieużywaną elektroniką. Przeczytane kryminały, zbyt szerokie jeansy czy przestarzałe modele telefonów komórkowych można spakować do jednego pudełka i wysłać bezpłatnie dowolnym Paczkomatem InPost pamiętając, by w polu imię i nazwisko wpisać kod instytucji, której chcemy pomóc – mówi Kinga Rodkiewiczz Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Bądźmy zero waste

Najważniejsza idea Programu koncentruje się na dbałości o środowisko naturalne oraz zwróceniu uwagi na to, jak ważne jest wydłużanie życia produktów oraz praktyczne działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego.  Do Programu wciąż mogą przystępować instytucje miejskie oraz placówki oświatowe. Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.polskastolicarecyklingu.pl/

Organizatorem Programu Polska Stolica Recyklingu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.
Partnerami strategicznymi  Programu są: InPost, MB Recycling, Maya Victory.

Partnerami edukacyjnymi są: Auraeko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., RLG Polska Sp. z o.o., ERP Polska.

Partnerem merytorycznym  jest: InPost Green City.

Szczegółowe zasady Programu oraz Regulamin znajdują się na stronie: https://www.polskastolicarecyklingu.pl/

inf. prasowa