BLISKO I DALEKO… nie FOTOGRAFICZNE OPOWIEŚCI

14 czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się 14. Krośnieńskie Święto Fotografii. Miłośnicy fotografii z Kuźni Światła zaprezentują ponad 200 czarno-białych fotografii.

W tej 14. już edycji Krośnieńskiego Święta Fotografii organizatorzy zaprezentują trzy wystawy zdjęć pod wspólnym tytułem Daleko i blisko… bo tematy prezentowanych zdjęć zaczerpnięte zostały z różnych miejsc i od tych bardzo dalekich (wystawa Kubańska podróż Barbary Niedzieli), do tych całkiem bliskich (ekspozycja Proste historie – wystawa zbiorowa grupy reportażowej Kuźni Światła). Niezależnie jednak, gdzie wykonywane były zdjęcia, wszędzie ich autorów prowadziła miłość do fotografii i ciekawość świata.

Na trzeciej z wystaw zatytułowanej Najlepsze z najlepszych zaprezentowane zostaną zdjęcia, które zostały nagrodzone w wewnętrznym konkursie Kuźni na najlepsze zdjęcie miesiąca.

fot. Kuźnia Światła

W programie święta także: spotkanie z Barbarą Niedzielą (autorką wystawy Kubańska podróż), konkursy, rozmowy o fotografii. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Stefana Trusza.

Fotografia to kontrast: światło i cień, ostrość i nieostrość, wielkość i małość…, a przecież także i przestrzeń daleka i bliska…, a wszystko po to, by zatrzymać, zachwycić, powiedzieć coś ważnego, zainspirować, zachęcić do działania.

Autorzy mają nadzieję, że ich fotografie wypełnią to zadanie.

14. KROŚNIEŃSKIE ŚWIĘTO FOTOGRAFII, 14 czerwca 2019 r., Krośnieński Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Kisielewskiego 2, godz. 17.30-21.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Kuźnia Światła