Budżet Obywatelski 2024 – rozpoczęło się głosowanie

Zagłosuj na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecyduj, co powstanie w Twojej dzielnicy lub co będzie realizowane w Krośnie. Miej realny wpływ na miejsce w którym żyjesz. 

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego opublikowane zostały listy 52 projektów, w tym:

  1. w kategorii I – budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej oraz zakupy inwestycyjne – 13 projektów,
  2. w kategorii II – budowa i modernizacja infrastruktury dzielnicowej/osiedlowej oraz zakupy inwestycyjne – 24 projekty,
  3. w kategorii III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym – 15 projektów.


Głosowanie rozpoczęło się o północy z 29 na 30 listopada i potrwa do 22 grudnia 2023 r.

Aby wziąć udział w głosowaniu, mieszkaniec Krosna może wybrać jeden z następujących sposobów głosowania:

  • za pomocą aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego;
  • za pomocą papierowej karty do głosowania, zawierającej odcisk pieczęci urzędowej Prezydenta, poprzez odbiór karty po okazaniu dokumentu ze zdjęciem pozwalającego na weryfikację tożsamości i wrzucenie karty do urny zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a (w godzinach pracy Urzędu);
  • za pomocą karty do głosowania, którą można pobrać ze strony internetowej Budżetu Obywatelskiego. Kartę należy podpisać podpisem elektronicznym i przekazać w formie elektronicznej na adres mailowy podany na stronie Budżetu Obywatelskiego (budzet-obywatelski@um.krosno.pl).


Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego krośnianin może zagłosować tylko jeden raz na nie więcej niż jeden projekt z każdej kategorii – w kategorii I, kategorii II i kategorii III. Po zagłosowaniu, ponowne głosowanie nie będzie możliwe.