Miasteczko Świętego Mikołaja i Fabryka Piernika w Krośnie

MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I FABRYKA PIERNIKA – dwa najbardziej wyczekiwane przedświąteczne wydarzenia.

6 grudnia 2023 roku w godzinach od 16.00 do 19.00 odbędzie się Miasteczko Świętego Mikołaja i Fabryka Piernika. Pierwsze z wydarzeń pod szyldem Miasteczko Świętego Mikołaja odbędzie się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, drugim – odbywającym się równolegle – jest Fabryka Piernika w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Miasteczko świętego Mikołaja
Miasteczko świętego Mikołaja tradycyjnie znajdować się będzie nie na Biegunie, a na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Najmłodsi oraz ich opiekunowie będą mieli okazję delektować się świętami w klimacie retro, uczestnicząc w licznych animacjach oraz warsztatach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. To idealne miejsce dla rodzin, które pragną wspólnie spędzić czas w towarzystwie pomocników, a w końcu także samego Świętego Mikołaja.

Czas oczekiwania na gościa z Północy umilą artyści Teatru Jednej Miny, proponując liczne zabawy oraz instruktorzy – pomocnicy Mikołaja – którzy tylko z pomocą najmłodszych będą w stanie dokończyć najdłuższy łańcuch choinkowy, wykonać świąteczną chatkę czy przygotować papier na prezenty. Warsztaty, gry zręcznościowe i pamięciowe w ramach zabawy „Pomocnik Mikołaja” to kolejna okazja do zabrania ze sobą zimowej pamiątki oraz uzyskania tytułu niezbędnego do bycia wzorowym pomocnikiem.

Anielskie włosy, listy do Mikołaja (które na tę okazję warto przynieść ze sobą) i dekoracje z epoki PRL skłaniające do mówienia „… mieliśmy takie” lub „…są gdzieś na strychu” to tylko kilka z drobnych elementów zimowej podróży w czasie.

RCKP, ETNOCENTRUM ZIEMI KROŚNIEŃSKIEJ

Termin: 6 grudnia 2023, godz. 16.00-19.00
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, scena (wejście B), ul. Kolejowa 1; Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, ul. Kolejowa 29a, Krosno, województwo podkarpackie
Szczegóły: RCKP, ETNOCENTRUM ZIEMI KROŚNIEŃSKIEJ
Wstęp: wolny
Wydarzenie zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.