Do 121 wzrosła liczba zakażonych na Podkarpaciu

W piątek przed południem resort zdrowia poinformował o 8 nowych przypadkach zakażenia na Podkarpaciu. Chorobę Covid-19 potwierdzono u czterech osób z powiatu tarnobrzeskiego, dwóch z powiatu rzeszowskiego i jednej z powiatu przeworskiego.

Od początku pandemii w regionie potwierdzono 121 przypadków zakażenia, w tym 4 osoby zmarły. Wśród chorych na Covid-19 jest m.in. lekarka z jasielskiej przychodni. W środę Szpital Specjalistyczny w Jaśle poinformował o zamknięciu do odwołania poradni specjalistycznych przy ulicy Szopena. W czwartek jasielska lecznica podjęła także decyzję o wstrzymaniu na 48 godzin przyjęć na trzy oddziały: Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, Geriatryczny oraz Diabetologiczny.

Na terenie województwa pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje blisko 3 tysiące osób, a ponad 13 tysięcy objęto kwarantanną. Od 1 kwietnia osoby poddane obowiązkowej kwarantannie mają korzystać z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Narzędzie ma usprawnić pracę policji.