Dzisiaj od rana, na podkarpackich drogach policyjna akcja “Motocykl”

Dzisiaj od rana, na podkarpackich drogach policjanci prowadzą działania “Motocykl “. Funkcjonariusze kontrolować będą przede wszystkim stan techniczny motocykli i prędkość z jaką się poruszają oraz trzeźwość kierujących. Nie będzie też pobłażliwości dla jeżdżących niebezpiecznie.

“Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez motocyklistów. Niestety w ostatnim czasie dość często dochodzi do wypadków z ich udziałem. W zderzeniu z samochodem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, podkarpaccy policjanci prowadzą dziś od rana akcję ukierunkowaną głównie na kierujących motocyklami.

Podczas działań funkcjonariusze zwracać będą też uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu, także są przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów.
Policjanci będą uczulać właścicieli jednośladów, aby stosowali się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Będą także przypominać, uświadamiać oraz zwracać uwagę na zagrożenia, jakie wynikają z korzystania z jednośladów.
Policjanci apelują o wzajemny szacunek i uwagę, gdyż kierowcy muszę widzieć się wzajemnie i właściwie na siebie reagować.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu.

Inf. PP