IV OnkoRejs Granicami Polski

W ramach działań fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie, już 23.06.2019 rozpocznie się IV OnkoRejs Granicami Polski. Kilkaset osób chorych onkologicznie i ich przyjaciół, symbolicznie okrąży Polskę, aby pokonać własne granice i słabości oraz pokazać światu, że z rakiem da się żyć aktywnie, że można podróżować, spełniać marzenia, zawierać przyjaźnie i co najważniejsze dawać nadzieję tym, którzy walczą z chorobą. Ideą tego marszu jest nagłaśniać wagę badań profilaktycznych, mówienia o tym, że rak może dotknąć każdego, niezaleznie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego.

My, uczestnicy tego rejsu mamy rodziny, przyjaciół, marzenia i kochamy życie. Każdego z nas dotknął rak. Nie można myśleć, że mnie to nie dotyczy, bo życie potrafi zaskoczyć.
Dlatego w dniu 22.06.2019 w Ustrzykach Dolnych odbędzie się dzień badań profilaktycznych. Działając razem z fundacją SOS ŻYCIE, która udostępni cytomammobus, zapraszamy kobiety na wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych (cytologia i mammografia). Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby kobiet i zachęcenie do badań.

OnkoRejs powstał po to, by dawać nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas powinien marzyć i spełniać te marzenia. Nie ważne jak wyglądasz, gdzie mieszkasz, co robisz, choroba może dopaść również Ciebie. Dlatego prosimy… Badaj się! Rak w większości przypadków jest wyleczalny.
Chcemy też pokazać wszystkim, i chorym, i zdrowym, że warto cieszyć się każdą minutą swojego życia i szkoda marnować cenny czas na negatywne myśli. Kochaj Życie i uśmiechaj się do ludzi!