Krosno: Pijany kierowca matiza z sądowym zakazem

Zdecydowana postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy matiza. Zatrzymany mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 58-latek trafił do policyjnego aresztu.

W piątek po godz. 20, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Według zgłoszenia 58-letni kierujący daewoo matiz, podróżując ul. Krakowską miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Do ujęcia doszło w chwili, gdy kierujący matizem wjechał na teren parkingu przy ul. Tysiąclecia w Krośnie. Świadkowie uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie podróży, blokując mu wyjazd swoimi samochodami.

Badanie stanu trzeźwości 58-letniego mieszkańca gminy Jedlicze wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pijany był również podróżujący z nim 71-letni pasażer.

58-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.