Mała Frida po raz kolejny pokrzyżowała plany przemytników

1350 paczek papierosów to efekt rutynowej kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Korczowej, przeprowadzonej z udziałem niewielkiego psa rasy Jack Russell Terrier.

– W poniedziałek 1 czerwca br. nad ranem, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli dwa samochody dostawcze, wjeżdżające do Polski z Ukrainy. Za kierownicy obydwu pojazdów zasiadali obywatele Ukrainy – informuje Edyta Chabowska, rzecznika prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W rewizji samochodów funkcjonariuszom pomagała Frida- niewielki pies rasy Jack Russell Terrier, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Pracowite usposobienie Fridy od razu dało znać o sobie. Z jej pomocą funkcjonariusze szybko dotarli do skrytek, w których znajdowało się łącznie 1350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Obydwaj kierowcy przyznali się do własności wykrytych papierosów.

6- letnia Frida jest jednym z psów wspomagających pracę funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno Skarbowego w Przemyślu. Swoją przygodę ze szkoleniem a następnie pełnieniem służby w wykrywaniu nielegalnych papierosów zaczęła mając niespełna rok. To aktywny, a zarazem wesoły pies, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnym towarem zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych jak i autokarach.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie