Miały być części samochodowe, był nielegalny tytoń

Podczas rutynowej kontroli  przesyłek kurierskich prowadzonej przez funkcjonariuszy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) , uwagę zwróciły przesyłki  z zadeklarowanymi częściami samochodowymi  i sprzętem AGD.  W czasie kontroli okazało się, że  w paczkach jest tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne przesyłek kurierskich z pomocą mobilnego urządzenia RTG. Do dalszej, szczegółowej rewizji wytypowanych zostało 10 przesyłek nadanych z województwa dolnośląskiego. Zgodnie z deklaracją nadawców, miały one zawierać części samochodowe oraz  sprzęt AGD.

W czasie kontroli okazało się, że w przesyłkach zamiast zadeklarowanego towaru znajduje się  20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, o rynkowej wartości ponad 14 tys. złotych.

W związku z wykryciem towaru, Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu wszczął postępowania karne skarbowe. Wszystkie paczki  miały trafić do odbiorców w woj. podkarpackim.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Fot. KAS