Miasto Szkła Krosno – MKKS Żak Koszalin

Już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 koszykarze Miasta Szkła Krosno rozegrają mecz 31. kolejki Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn. Przeciwnikiem Biało-Zielonych będzie zespół MKKS Żak Koszalin, który po rozegraniu 29 pojedynków z 42 punktami zajmuje 12 miejsce w tabeli. Podopieczni Rafała Knapa od 4 kolejek nie zaznali smaku zwycięstwa. Krośnianie nieoczekiwanie ulegli w Krakowie niżej notowanej drużynie AZS AGH Kraków 82:74. W najbliższym spotkaniu nasz zespół będzie miał okazję udowodnić krośnieńskim Kibicom, że porażka w Krakowie była tylko wypadkiem przy pracy. Będzie to także okazja do rewanżu na drużynie z Zachodniopomorskiego za pechową porażkę z 1 rundy (84:83). Krośnianie byli stroną przeważającą przez 30 minut pojedynku w Koszalinie. W ostatniej kwarcie Biało-Zieloni pozwolili gospodarzom wrócić do gry a zwycięstwo w meczu stracili w ostatniej sekundzie pojedynku, kiedy to sędzia odgwizdał mocno kontrowersyjny faul na Szymonie Pawlaku. Skrzydłowy Koszalinian zamienił przyznane dwa rzuty wolne na punkty dając swojej drużynie zwycięstwo.