Nowe inwestycje w krośnieńskim szpitalu

Dzisiaj zostały oddane do użytku nowoczesne oddziały w krośnieńskim szpitalu – Oddział Ginekologiczno Położniczy, Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Opieki Noworodków i Oddział Dziecięcy.

Z nowej jakości świadczeń będzie mogło korzystać ponad tysiąc kobiet rodzących w krośnieńskim szpitalu dzięki wdrożeniu projektu Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia „Kobieta i Dziecko” – Wysokospecjalistyczna Opieka Zdrowotna.

Projekt wpisał się w całościową opiekę nad matką i dzieckiem w rodzinie – gwarantuje zarówno edukację związaną z planowaniem rodziny jak też opiekę okołoporodową nad matką i dzieckiem. Obejmuje również profilaktykę, diagnostykę, leczenie i rehabilitację pod względem schorzeń laryngologicznych, neurologicznych, kardiologicznych reumatologicznych i okulistycznych. Dzięki wdrożeniu projektu krośnieński szpital oferuje warunki w zakresie kompleksowej opieki matki i dziecka na wysokim europejskim poziomie .

Powstały min. nowe, wygodne dwuosobowe sale z łazienkami dla matek z dziećmi, pokoje dla personelu medycznego i przede wszystkim gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt potrzebny dla ratowania zdrowia i życia najmłodszych pacjentów.
Szpital posiada też jedną z dwóch karetek neonatologicznych w województwie.