Rzeszowski Autobus Ciepła rozwozi ciepłe posiłki dla potrzebujących

W środę 15 listopada nowy sezon zimowy zainaugurował rzeszowski Autobus Ciepła. Posiłki dla potrzebujących będzie rozwoził do 15 marca.

Zapotrzebowanie na ciepłe posiłki wśród potrzebujących osób wzrasta wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego. Akcja Autobus Ciepła polega na dowożeniu jedzenia w stałe, ustalone wcześniej miejsca, o stałych porach. Dzięki temu udaje się dotrzeć do większej liczby potrzebujących, niż w przypadku wydawania posiłków stacjonarnie. Między 15 listopada 2021 roku, a 15 marca 2022 roku w autobusie wydano łącznie aż 7529 posiłków. Najwięcej w styczniu i lutym. Minionej zimy z akcji skorzystało ponad 5 tysięcy osób, które odebrały z autobusu 10188 porcji ciepłych dań.

  • To najlepszy dowód na to, że pomoc w tej formie sprawdza się i jest potrzebna. Bez wahania podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu akcji także w tym roku. To bardzo istotne, aby potrzebujące osoby otrzymały pomoc, a ciepły posiłek to podstawa, szczególnie w trudnym, zimowym czasie. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Autobus Ciepła – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Autobus z posiłkami przygotowanymi przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta będzie kursował po mieście od poniedziałku do piątku. Każdego dnia zatrzyma się kolejno w czterech lokalizacjach:

  • w godz. 10.30 – 11.30 – parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,
  • w godz. 11.50 – 12.50 – parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,
  • w godz. 13.10 – 14.10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,
  • w godz. 14.30 – 15.30 – Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.

Akcja potrwa do 15 marca. Niezależnie od kursów Autobusu Ciepła, potrzebujące osoby mogą codziennie skorzystać z pomocy organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. W jego siedzibie przy ulicy Styki 21 działa schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownią. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.