Straż Leśna znalazła worki ze śmieciami wyrzucone na terenie rezerwatu przyrody. Sprawca został ukarany.

W miniony poniedziałek, 25 lutego br. w godzinach porannych Straż Leśna Nadleśnictwa Dukla znalazła worki ze śmieciami wyrzucone do lasu w oddziale 61 leśnictwa Daliowa stanowiącym rezerwat przyrody „W przełomie Jasiołki” . Śmieci zostały wyrzucone przy drodze wojewódzkiej nr 897 na trasie Tylawa-Daliowa.

Dokonano przeglądu zawartości worków i odnaleziono bilety lotnicze z danymi osobowymi. Zasięgnięto informacji w Urzędzie Gminy Jaśliska, który potwierdził, że osoby wskazane na biletach zamieszkują w Gminie Jaśliska. W toku dalszych czynności ustalono miejsce zamieszkania domniemanych sprawców. W dniu 26.02.2019 Straż Leśna przedstawiła zarzut z art. 162 Kodeksu Wykroczeń – zaśmiecanie lasu. Sprawcy przyznali się do winy i zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 400 zł. Natomiast śmieci uprzątnięto w dniu ich ujawnienia – informuje RDLP w Krośnie.

Lasy są jednym z najchętniej wybieranych miejsc na spacery i spędzanie wolnego czasu. Niestety, coraz częściej w lesie można natknąć się na dzikie wysypiska śmieci.
Nadleśnictwo poza interwencjami przynajmniej dwa razy do roku prowadzi zbiórkę śmieci na terenach leśnych wzdłuż dróg oraz w miejscach szczególnie zaśmiecanych.

fot. Michał Zygarowicz