Sztuka Wiatrów w Galerii JDK

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Marka Wiatra i rysunku Tomasza Wiatra pt. „Sztuka Wiatrów”. Wernisaż odbędzie się 6 marca br. o godz. 18.00.

Rodzina Wiatrów znana jest z wielopokoleniowych tradycji lekarskich oraz z zamiłowania do sztuki i kultury. W domu rodzinnym artystów bywali m.in. Leon Wyczółkowski, Emil Zegadłowicz, Wanda Siemaszkowa, mieszkał tam i malował uczeń Wojciecha Kossaka, malarz batalista Stanisław Studencki. Atmosfera domu, w której wyrastali, znajomość z wieloma artystami oraz bezpośredni kontakt ze sztuką przyczyniły się do rozwijania ich pasji. Marek Wiatr (ojciec Tomasza), wyłamał się z tradycji rodzinnych. Przystąpił wprawdzie do egzaminów na medycynę, ale ostatecznie wybrał Akademię Muzyczną w Krakowie, którą ukończył i został śpiewakiem operowym. Jego drugą pasją jest malarstwo, którego uczył się u artysty- malarza Stanisława Kochanka oraz w pracowni prof. Alojzego Siwickiego. Tomasz (syn) został lekarzem (specjalizacja z urologii) jak dziadek , pradziadek i prapradziadek, ale tak jak ojciec pokochał sztukę. W 2010 roku rozpoczął swoją przygodę z rysunkiem, koncentrując się głównie na portrecie.

Do 31 marca br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury będzie można obejrzeć barwne i harmonijne malarstwo Marka Wiatra oraz rysunki portretów ludzi świata kultury i mediów, autorstwa Tomasza Wiatra.