Uwaga kierowcy! Utrudnienia na krośnieńskich ulicach

W najbliższych dniach na ulicach Krosna pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Uszkodzona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Podkarpacka – Tysiąclecia – T. Trzecieskiego, prace remontowe w obrębie starówki i wymiana nawierzchni na ul. Okrzei będą powodować czasowe ograniczenia lub czasowe wyłączenie z ruchu fragmentów ulic.

Uszkodzona sygnalizacja świetlna

Do środy 16 czerwca będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Podkarpacka – Tysiąclecia – T. Trzecieskiego w Krośnie. Powodem wyłączenia sygnalizacji jest uszkodzenie sterownika spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi.


Wymiana zniszczonej nawierzchni na starówce

Od piątku (11.06) drogowcy będą prowadzić prace remontowe (gwarancyjne) nawierzchni – uzupełnienie zniszczonej kostki granitowej i uzupełnianie spoin. Utrudnienia pojawią się na ulicach: Szczepanika, Sienkiewicza, K. Wielkiego. Ordynacka, Spółdzielcza, Franciszkańska, Kapucyńska, Plac Konstytucji. Pojawią się tam lokalne zwężenia, utrudnienia, a teren robót będzie wygrodzony odpowiednimi znakami. Prace będą prowadzone etapami na poszczególnych ulicach (remont kolejnej ulicy, rozpocznie się dopiero po zakończeniu prac na poprzedniej). Prace mogą trwać ok tygodnia kilkanaście dni. Prosi się o ostrożną jazdę i stosowanie się do zastosowanego oznakowania.


Wymiana nawierzchni na ul. Okrzei

Od soboty (12.06) pojawią się utrudnienia na ul. Okrzei na odcinku od Instytutu Metrologicznego do parkingu zlokalizowanego przy ogródkach działkowych. Prace będą związane z wymianą nawierzchni. Ruch będzie się odbywał wahadłowo, a fragmenty ulicy okresowo mogą zostać całkowicie wyłączone z ruchu. Proponowany objazd ulicami: Żółkiewskiego, Zielona, Graniczna, Prządki. Przewidywany termin prac to ok 1 tygodnia.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych terminy mogą ulec zmianie.

Krośnieński magistrat apeluje o ostrożną jazdę oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania jak i poleceń osób kierujących ruchem.

Źródło: Urząd Miasta Krosna