W Krośnie o pszczołach

15 marca 2019 r w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie o godzinie 9.00 rozpocznie się I Konferencja Pszczelarzy, Ekologów, Leśników „Zielony Parasol”. Jako pierwszy wystąpi prof. Zbigniew Kołtowski, wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, z tematem „Wpływ nasadzeń drzew i krzewów miododajnych na likwidację zanieczyszczeń powietrza w przestrzeni miejskiej”.

Wśród podejmowanych zagadnień znajdą się również takie jak „Patriotyzm lokalny – rozpoznawanie systemów jakości w Polsce”, który to wykład wygłosi Paweł Krajmas Prezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia” oraz „Rola lasów w likwidacji zanieczyszczeń powietrza” autorstwa Mariusza Błasiaka z Dyrekcji Generalnej LP.

Pozostałe wystąpienia mają za zadanie podniesienie wiedzy pszczelarzy na temat ras pszczół rodzimych, a także roślin miododajnych i gospodarki pasiecznej na terenach leśnych oraz pokazanie symbiozy lasów z pszczołami.

Podczas konferencji odbędzie się kiermasz certyfikowanej żywności ekologicznej wysokiej jakości.

Spotkanie ma charakter otwarty. Do udziału w konferencji zapraszają: Koło Pszczelarzy w Krośnie, Stowarzyszenie Polska Ekologia, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie.

 

Informacja prasowa
Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie