XVI Miedzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat w Trzcinicy

Festiwal odbędzie się 14 lipca 2019 r. od godziny 14.00 w Trzcinicy, miejscowości, w której odkryto osadę z XX w. p.n.e., zwaną przez archeologów Karpacką Troją, położonej w Gminie Jasło w woj. podkarpackim.

Ideą festiwalu jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka. Kultywowanie i upowszechnianie bogactwa folkloru karpackiego odbywać się będzie poprzez udział i prezentację twórczości zespołów ludowych polskich i zagranicznych. Na festiwalowej scenie występowały już, oprócz kapel polskich, ludowe zespoły z Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Albanii.

W tym roku na scenie wystąpią: ZPiT JAŚLANIE, Kapela Ludowa TRZCINICOKI, Młodzieżowy Zespół Ludowy JUTRZENKA, ZPiT ROZMARIJA z Preszowa na Słowacji, Zespół ŹRÓDŁO KARPAT z Drohobycza na Ukrainie, Kapela HORPYNA z Olsztyna, grająca muzykę z pogranicza ukraińskiego folk –rocka a gwiazdą wieczoru będzie Kapela CIUPAGA z Łącka, finalista programu MUST BE THE MUSIC.
Imprezie muzycznej zawsze towarzyszą wystawa i targi sztuki ludowej. Smakowitą „atrakcją” festiwalu jest tradycyjne chłopskie jadło.
Miejsce Festiwalu to stadion przy starym kościele w Trzcinicy.
Prowadzący imprezę to Stanisław Łukaszczyk
Organizatorzy Festiwalu:
1.Gmina Jasło
2.Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle
3.Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy
4.Stowarzyszenie Trzcinica Razem
Partnerem Wydarzenia jest Gupa LOTOS