Akcja “Zaczytane Krosno” za niedługo na Rynku

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza małych i dużych, do przyjścia na rynek z książką i włączenie się do wydarzenia ph. „Zaczytane Krosno”. 8 września (piątek) w godz. 13.00-18.00 książki „zawładną” rynkiem.

O godz. 13.00 rozpocznie się akcja Narodowego Czytania. To już 12. edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia do którego włączają się krośnianie. W tym roku na lekturę do czytania wybrano „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Będzie można posłuchać czytanych na głos fragmentów powieści, jak i włączyć się aktywnie do czytania.

Natomiast o godz. 16.00 rozpocznie happening ph. „Przewertuj mnie – książka to dobry wabik!” i tu będzie okazja pokazać, że lubimy książki i lubimy czytać… „weźmy ulubioną książkę i czytajmy ją w przestrzeni miasta!”

Promocji książek i czytania towarzyszyć będą koncerty. O godz. 16.00 wystąpi Artur Michelis, a o godz. 17.00 rozpocznie się koncert piosenki literackiej Jacka Buczyńskiego.  

Również o godz. 16.00, w ramach akcji bookcrossingowej, zostaną „uwolnione” książki i będzie je można ze sobą zabrać.

Przez cały czas na rynku będzie kiermasz książki za 1 zł i okazja do uzupełninia swoich zbiorów. Będzie można również wymienić się książkami z innymi osobami, które przyniosą własne zbiory.

Utworzona zostanie także strefa „atrakcji” dla najmłodszych – inspirowana książką. Dzieci będą mogły współtworzyć książkę leporello, „budować” literackie opowieści z klocków LEGO, relaksować się w towarzystwie picturebooków. Będzie można także spędzić czas w strefie gier planszowych, przygotowanej przez Fundację GraTy.

Serdecznie zapraszamy.

Monika Machowicz
Krośnieńska Biblioteka Publiczna