15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i 101 rocznica Bitwy Warszawskiej w Krośnie

Jak co roku Prezydent Miasta Krosna zaprasza 15 sierpnia (niedziela) na krośnieński rynek, by uroczyście świętować obchody Święta Wojska Polskiego i 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpocznie Polowa Msza Święta na krośnieńskim Rynku. W programie znalazły się również imprezy towarzyszące. Zaplanowano zawody sportowe i wydarzenia kulturalne. W godzinach od 10.00 do 14.00 będzie też możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień. Szczegóły poniżej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

9.00 – Polowa Msza Święta na krośnieńskim Rynku w intencji żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej i innych bojach o Niepodległość Ojczyzny

10.00 – Uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

  • wystąpienia okolicznościowe
  • apel pamięci i salwa honorowa
  • złożenie wiązanek
  • defilada Kompanii Honorowej Strzelców Podhalańskich

W uroczystościach udział wezmą: Kompania Honorowa Strzelców Podhalańskich, Harcerze Hufca ZHP Krosno oraz Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

8.40 – Bieg z okazji Święta Wojska Polskiego połączony z XXIV Biegiem Niepodległości

8.45 – VII Zawody Nordic Walkig (edycja 2020)

Start do biegu i zawodów: Rynek

Meta: parking przed Halą Sportowo-Widowiskową, ul. Bursaki, Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.mosirkrosno.pl.

9.00-14.00 – Statyczny pokaz sprzętu wojskowego, Rynek

10.00-14.00 – Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19, Kamienica Rynek 5

W tym dniu będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson lub przyjąć pierwszą/drugą dawkę szczepionki Pfizer.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Dodatkowo zachęcamy mieszkańców do zasięgnięcia wiedzy nt. szczepień w Punkcie promocji szczepień, zlokalizowanym na płycie Rynku.

19.30 – X Wieczór pieśni patriotycznych „Żeby Polska była Polską”, Rynek

Źródło: Urząd Miasta Krosna