Kierunek: Inicjatywa! w Krośnie: Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w kolejnej z inicjatyw organizowanych przez mieszkańców. W ramach projektu Kierunek: Inicjatywa! przyznane zostały granty na działania kulturalne.

“Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance” to propozycja aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu dla mieszkańców na Radosnej Polance na zakończenie wakacji (sobota, 2 września 2023). Organizatorzy inicjatywy chcą przemienić zielony kawałek przestrzeni w pełną atrakcji i inspiracji strefę kulturalno-integracyjną.

Projekt to propozycja aktywizacji potencjału twórczego dzieci, młodzieży i dorosłych na zakończenie wakacji, a przy okazji rozwinięcie relacji międzysąsiedzkich. Wydarzenie to dzięki wielowątkowym warsztatom będzie okazją do wspólnej i trwałej zmiany otoczenia, zdobywania nowych zdolności i kompetencji, poszerzenia wiedzy w zakresie ekologii i zdrowego stylu życia, a także świetnej zabawy – zachęcają pomysłodawcy.

Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: warsztaty kulinarne, taneczne, ogrodnicze, a także twórcze i wytwórcze (las w słoiku, budki lęgowe dla ptaków oraz makramy).