Mamy coś dla miłośników dobrego kina

W ubiegłym roku o tej porze odbywały się już pokazy naszej najnowszej produkcji „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”, której premiera odbyła się w kwietniu oraz pozostałych filmów z cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”.

Dzisiaj w zupełnie innej rzeczywistości, sytuacji epidemii, która nie pozwala nam funkcjonować jak dotychczas  zapraszamy wszystkich miłośników dobrego kina na spacer po regionie z naszym cyklem filmów „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”.

W ramach cyklu powstało sześć filmów dokumentów fabularyzowanych, przypominamy ich tytuły:

– „Nikifor moje drugie imię”

– „Rzeczpospolita Iwonicka – warto wiedzieć, trzeba zobaczyć”

– „Czas leśnych kurierów”

– „Akcja Pensjonat’

– „Jako w niebie, tak i w Komańczy”,

– „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”.

Filmy można kupić pojedynczo lub w zestawie w ozdobnym pudełku.
Zamówienia przyjmujemy mailowo i telefonicznie:
tel. 13 493 80 06, e-mail: redakcja@tvobiektyw.pl
Zapraszamy ?

” Nikifor moje drugie imię”
Fabularyzowana opowieść o Nikiforze Krynickim, malarzu, najwybitniejszym twórcy prymitywizmu. Film opowiada o jego ostatnich dniach życia spędzonych w sanatorium gruźliczym w Foluszu koło Jasła.

„Rzeczpospolita Iwonicka – warto wiedzieć, trzeba zobaczyć”
Historia utworzenia w Iwoniczu Zdroju w 1944 roku republiki partyzanckiej.

“Czas Leśnych Kurierów”
Losy kurierów beskidzkich, w czasie II wojny światowej. W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m. in. Jana Łożańskiego i Aleksandra Rybickiego.

“Akcja Pensjonat”
Tytułowa “Akcja Pensjonat” została przeprowadzona przez oddziały Armii Krajowej w Jaśle, w nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 roku. Sześciu żołnierzy Kedywu AK w spektakularny sposób uwolniło z niemieckiego więzienia 66 więźniów politycznych.

“Jako w niebie, tak i w Komańczy”
Film opowiada o pobycie Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, gdzie był przetrzymywany w czasie internowania w latach 1955-56. Scenariusz filmu został oparty na historycznych materiałach archiwalnych, wspomnieniach siostry Bogumiły oraz pamiętnikach samego Prymasa Wyszyńskiego.

„Łukasiewicz – nafciarz, romantyk”
Film dokumentalno-fabularny o wybitnym Polaku, którego celem jest popularyzacja mało znanej historii o życiu i działalności nietuzinkowej osobowości, wizjonera, filantropa, dobrego i sprawiedliwego człowieka, a przede wszystkim patrioty – Ignacego Łukasiewicza. Premiera filmu odbyła sią 12 kwietnia 2019 roku w Jaśle.

„Historyczny Pejzaż Podkarpacia”Trailer