Krosno: „Pseudograficiarze” zatrzymani. Zapłacili za wyrządzone szkody

Mosty przy ul. Asnyka oraz ul. Konopnickiej, mur pod wiaduktem przy os. Traugutta, kładka przy ul. Fredry, schody przy ul. Blich oraz mury oporowe przy odnowionej ul. Zielonej. Wszystkie te obiekty, w ostatnich miesiącach odrestaurowywane lub remontowane, zostały oszpecone przez „pseudograficiarzy”. Udało się zatrzymać sprawców i zapłacili oni za wyrządzone szkody.

Sprawcy „graffiti” na kładce przy ul. Fredry – troje nastolatków – zostali przyłapani na gorącym uczynku. Sprawa została zgłoszona na Policję jednak rodzice nastolatków zgłosili się do urzędu
i pokryli wydatki związane z usunięciem szkód (ok. 600 zł), w związku z czym magistrat odstąpił od ścigania sprawców a Policja sprawę umorzyła.

Podobnie zakończyła się sprawa zniszczeń na kładce przy ul. Fredry, moście przy ul. Konopnickiej i schodach przy ul. Zjazdowej. Podpisujący się jako „Dash” mężczyzna został nagrany przez monitoring miejski. Mimo pokrycia szkód (ok. 3 500 zł) przez rodziców mężczyzny i odstąpienia przez miasto od ścigania, toczy się przeciwko niemu postępowanie prokuratorskie, wszczęte na wniosek policji.

W dalszym ciągu toczy się także postępowanie przeciw 27–latkowi, sprawcy pomalowania ekranów akustycznych wzdłuż DK28. Tu wartość szkód w samym Krośnie oszacowano na blisko 70 000 zł a wiadomo, że sprawca działał również w innych miejscowościach.

Źródło: UM KROSNO