Na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce wyląduje grupa Polaków z Włoch

Jutro do Rzeszowa przyleci stu obywateli Polski z Mediolanu i Rzymu. Wszyscy podróżni poddani zostaną obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie, którą odbędą w Ośrodku Rewita Solina.

Lot przygotowywany jest w ścisłej współpracy pomiędzy Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Obrony Narodowej, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Zdrowia i PLL Lot.

„Na pokład samolotu wejdą wyłącznie osoby, które nie wykazują symptomów zakażenia i zostaną poddane badaniu według wytycznych GIS. Po przylocie zostaną umieszczeni w odosobnionym ośrodku, w którym odbędą kwarantannę pod opieką lekarzy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku ze stanem epidemii. Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą. Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny” – czytamy w komunikacie rzeczniczki prasowej wojewody, Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek.