Nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu

Potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Wśród chorych na Covid-19 są mieszkańcy powiatów krośnieńskiego i jasielskiego.

Liczba zakażonych w regionie wzrosła do 168. Nowi chorzy to: kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (izolacja), mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (izolacja), mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (hospitalizacja), kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (izolacja), starsza kobieta z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja), starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja), mężczyzna w sile wieku z m. Rzeszowa (hospitalizacja),mężczyzna w sile wieku z m. Tarnobrzeg (izolacja) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja).

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1585 osób, a 14 360 poddane jest kwarantannie. W związku z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia hospitalizowane są 142 osoby.

Dotychczas w powiecie krośnieńskim potwierdzono 9 przypadków zakażenia, a w samym Krośnie 2. Z kolei w powiecie jasielskim chorobę Covid-19 potwierdzono u 8 osób.