Odpowiedzą za kradzież telewizora

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy podejrzani są o kradzież telewizora. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Mężczyźni za swój czyn będą teraz odpowiadać przed sądem.

W minioną sobotę dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży telewizora z jednego z mieszkań w Sanoku. Z ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło dzień wcześniej. Nieznani sprawcy, podczas nieobecności właścicielki mieszkania, wspólnie z jej mężem pili alkohol. Następnie, wykorzystując nieuwagę mężczyzny, wynieśli telewizor.

W wyniku podjętych czynności, zaraz po zgłoszeniu, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego ustalili sprawców kradzieży i odzyskali skradzione mienie. Złodziejami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 32 i 48 lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli zostali przesłuchani. Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży.

Skradziony telewizor wrócił do właścicielki. Teraz podejrzani za swój czyn będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl