Pijany 26-latek wjechał w zaspę – był poszukiwany

Sanoccy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. 26-latek został zatrzymany po tym, jak w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania pojazdami, wjechał volkswagenem w zaspę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a stamtąd został przewieziony do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 17, w Sanoku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w krawężnik i wjechał w zaspę. Samochodem podróżował wraz z kolegą. W wyniku zdarzenia żaden z nich nie odniósł obrażeń. Podczas czynności okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierujący pojazdem, był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto 26-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Lesku do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 26-latek odpowie także za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

Po wykonaniu czynności procesowych został przewieziony do zakładu karnego.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl