Pióro Janusza Fica – prezesa Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego na aukcji WOŚP

Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, przekazał na aukcję 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pióro wieczne, którym podpisał dwie największe wartościowo umowy w dotychczasowej historii Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. Na prośbę szefa krośnieńskiego sztabu WOŚP na aukcję trafiła też „słynna” miotła z konferencji w Arłamowie.

Piórem wiecznym Waterman Hemispere Janusz Fic, jako prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, podpisał w minionym roku dwie bardzo ważne umowy.

Pierwsza z nich to umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie Budowy Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów. Jej podpisanie odbyło się 17 czerwca 2021 r. w Krośnie, a wartość umowy o dofinansowanie wyniosła – 111 743 000,00 zł, w tym dotacja – 50 000 000,00 zł.

Druga z umów zawarta została z konsorcjum firm Instal Warszawa i Dalkia Wastenergy (obecnie TIRU) i również dotyczyła Budowy Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów. Umowa na wykonawstwo inwestycji została podpisana 21 września 2021 r. w Krośnie, a jej wartość wynosi 135 106 890,00 zł (brutto).

Już podczas podpisywania tych umów miałem pomysł, aby to pióro przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mam nadzieję, że znajdzie się hojny darczyńca, który będzie chciał wesprzeć WOŚP i w zamian mieć taką pamiątkę – powiedział Janusz Fic.

Dochód ze sprzedaży pióra w całości trafi na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w ramach 30. Finału zostanie przeznaczony na podniesienie standardów opieki w Polsce, a zwłaszcza na wsparcie diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci.

Osoba, która nabędzie pióra Janusza Fica, prezesa zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, otrzyma je ze specjalną grawerką, w dedykowanym etui oraz z podziękowaniem i listem opisującym zawarte umowy.

Cena wywoławcza 9,99 zł. Licytacja trwa do 6 lutego 2022 r., do godz. 21:51.

Link do aukcji – https://allegro.pl/oferta/waterman-hemispere-od-janusza-fica-11729311952

Na prośbę szefa krośnieńskiego sztabu WOŚP na aukcję trafiła też miotła, którą prezes Janusz Fic otrzymał od firmy Ekorum podczas 9. Ogólnopolskiego Zjazdu Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Arłamowie, w listopadzie 2021 r. Krośnieński Holding Komunalny był współgospodarzem tej konferencji.

Cena wywoławcza miotły 9,99 zł. Licytacja trwa do 4 lutego 2022 r., do godz. 22:10.

Link do aukcji – https://allegro.pl/oferta/miotla-od-janusza-fica-ekorum-11729388698

Źródło: Krośnieński Holding Komunalny