Rzeszów porozumiał się z Głogowem Małopolskim

Rzeszów porozumiał się z Głogowem Małopolskim w sprawie spornych kwestii, które wynikły po przyłączeniu do stolicy Podkarpacia Pogwizdowa Nowego i Miłocina. Ustalenia dotyczą szkoły, hali sportowej oraz sieci: wodnej i kanalizacyjnej.

W czwartek, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak spotkał się z burmistrzem Głogowa Małopolskiego Pawłem Bajem. Podczas spotkania ustalono, że do końca maja gmina Głogów Małopolski przekaże na rzecz spółki MPWiK Rzeszów sieci wodne i kanalizacyjne. MPWiK zapłaci gminie za sieci 50% ich wartości, czyli około 350 tysięcy złotych.

Samorządy porozumiały się także w kwestiach szkoły i hali sportowej w Pogwizdowie Nowym. Rzeszów spłaci zadłużenie gminy Głogów Młp. w wysokości blisko 2,5 miliona złotych jakie powstało w związku z budową sali gimnastycznej. Do końca maja zostanie podpisany także akt notarialny, na mocy którego gmina Głogów przekaże nieodpłatnie budynek i majątek szkoły miastu Rzeszów. Z kolei Rzeszów zapłaci gminie za okres od stycznia do maja czynsz w ramach dzierżawy tego budynku.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa