Z domu do domu. Warsztaty na wynos – druga edycja

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zapraszamy do udziału w niecodziennych zajęciach. Druga edycja „Z domu do domu. Warsztaty na wynos” to międzypokoleniowa propozycja spędzania wolnego czasu, obok której dzieci, młodzież, a nawet dorośli nie przejdą obojętnie. Zimna porcelana i sztuka użytkowa, własna planszówka i wejście na Tarnicę bez wychodzenia z domu – to czeka na poszukujących chwili wytchnienia, śmiałków bezpiecznej turystyki oraz miłośników sztuki relaksu i… relaksu przez sztukę.

Zgłoszenia i zamówienia pakietów z warsztatami: przez formularz elektroniczny (do wyczerpania miejsc)

Link do formularza: https://forms.gle/9X6s4aCCwhGe7rfC8

Kategoria: sztuka użytkowa w kontekście elementów dekoracyjnych lub w kontekście domowej rozrywki i sposobów spędzenia czasu wolnego
Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli (część zadań wymaga pomocy osoby dorosłej)

Warsztat nr 1: Wisząca ozdoba z zimnej porcelany

Poziom: podstawowy
Pakiet zawiera materiały potrzebne do wykonania wiszącej ozdoby z zimnej porcelany, np. mąkę ziemniaczaną, patyczek, wykałaczkę, klej, koraliki, włóczkę, szablony itd.

Wisząca ozdoba w stylu boho – ozdoba wykonana z zimnej porcelany ozdobi ściany dziecięcego pokoju lub każdego innego pomieszczenia. Proste i wymyślne wzory sprawdzą się we wnętrzach poszukiwaczy przygód, powściągliwych minimalistów czy miłośników bycia blisko natury. Razem z instruktorkami przygotujcie własną zimną porcelaną i nadacie jej kształty, o jakich nawet śniliście.

Warsztat nr 2: Gra planszowa, warsztat modułowy

Poziom: zaawansowany (wymaga udziału osoby dorosłej)
Pakiet zawiera materiały potrzebne do wykonania i wykończenia gry planszowej oraz jej elementów, np. zadrukowaną tkaninę i kolorowe włóczki, igłę, drewniane elementy, papierowe elementy, np. pudełko, karty do gry, karty z zasadami itd.

Gra planszowa – zagracie w nią w domowym zaciszu, na werandzie, kiedy pozwoli na to pogoda, na szczycie góry (kto wie, może grę zabierzecie na Tarnicę) lub w odwiedzinach u dawno niewidzianej rodziny czy znajomych. Najpierw wyszyjcie planszę, potem przygotujcie pionki, kostkę, a na końcu wytnijcie karty z zasadami gry i złóżcie pudełko z instrukcjami. Zestaw zawiera karty dla dzieci i… dla dorosłych (te ostatnie z przymrużeniem oka) – w grę grajcie na wiele sposób, wybierając zestaw młodzieżowy, dla dorosłych lub stawiając na międzypokoleniowość.

Gra planszowa „Pod górkę” – zdradliwe podejścia, niebezpieczne zwierzęta, pech i wyjątkowo przewrotna gra planszowa – „Pod górkę”. Nawet dla najbardziej wprawionych zdobywców bieszczadzkich szczytów wejście na Tarnicę może nie być takie łatwe. W tej grze zawsze wiatr w oczy i… droga pod górkę. Nie wychodząc z domu, pokonaj mniej wprawionych od Ciebie turystów i jako pierwszy wejdź na Tarnicę. Uprzedzamy jednak, że nie będzie łatwo i na pewno nie będzie z górki. Powodzenia!

Dodatkowo: do każdego pakietu dołączone będą informacje oraz link do filmu instruktażowego z udziałem instruktorów RCKP – przesłany na podanego przez uczestników warsztatów maila.

Wysyłka lub odbiór osobisty pakietów z warsztatami: na podany w zgłoszeniu adres lub odbiór: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno

Warsztaty zdalne wraz z filmami instruktażowymi: link do filmów wysłany na podany w zgłoszeniu adres e-mail

Cena pakietów z warsztatami: a) W przypadku dostawy kurierem lub do paczkomatu: 45 zł – 1 pakiet, 75 zł – 2 pakiety, 105 zł – 3 pakiety. Cena uwzględnia koszt wysyłki kurierem lub do paczkomatu b) W przypadu odbioru osobistego: 30 zł – 1 pakiet oraz 30 zł każdy kolejny pakiet. Odbiór osobisty w siedzibie RCKP.

Do pobrania:

  1. Z domu do domu. Warsztaty na wynos 2021, edycja 2 – Regulami

Źródło: RCKP w Krośnie