Słowacy zainteresowani krośnieńskimi inwestycjami w gospodarkę odpadami

Kilkuosobowa delegacja ze słowackiego miasta Humenné oraz koszyckiej firmy Kosit przyjechała do Krosna, by zwiedzić Regionalne Centrum Odzysku Odpadów i porozmawiać z władzami Krosna oraz Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego o pomyśle na efektywne zagospodarowanie odpadów.

Celem wizyty słowackiej delegacji z miast Humenne i Koszyce było zwiedzenie krośnieńskiej instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, poznanie wdrożonych w niej rozwiązań i technologii, a także całego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych, jaki prowadzi i promuje Krośnieński Holding Komunalny oraz Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Goście ze Słowacji zwiedzili część mechaniczną i biologiczną instalacji, w tym linię sortowniczą oraz hermetyczne bioreaktory, a także krośnieński Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Przyjechaliśmy do Krosna, aby zobaczyć tutejsze inwestycje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Szukamy pomysłów i inspiracji na zmianę gospodarki odpadowej w Humenne i dlatego wizytujemy europejskie instalacje. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wygląda i pracuje Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie – powiedział Ladislav Halasz, dyrektor techniczny z koszyckiej firmy Kosit.

Członkowie słowackiej delegacji spotkali się również z prezydentem Krosna Piotrem Przytockim i prezesem Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, z którymi w siedzibie Spółki rozmawiali m.in.: o idei holdingu, zagospodarowaniu odpadów komunalnych i źródłach pozyskiwania zewnętrznych funduszy na realizację inwestycji komunalnych.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy przyjąć w naszej Spółce gości ze Słowacji, zainteresowanych działalnością naszych instalacji do przetwarzania odpadów. To pokazuje, że nasze inwestycje w zakresie gospodarki komunalnej są trafione i dobrze postrzegane przez specjalistów i branżowców, którzy szukają u nas inspiracji do własnych planów i rozwiązań w tym zakresie – podkreślił Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Delegacja ze Słowacji jest już kolejną grupą, która przyjechała do Krosna specjalnie po to, zwiedzić krośnieńską instalację przetwarzania odpadów komunalnych, która jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych w województwie podkarpackim i w kraju.

informacja prasowa
Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.