Wyjść z utartych schematów – spotkanie autorskie z Dominiką Wieszczak

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Dominiką Wieszczak, autorką powieści „Pustka”. Choć minęło ponad dwadzieścia lat od jej wczesnych potyczek literackich, jaślanka nie odcięła się od pisarstwa, które ciągle jest jej pasją. „Pustka” to powieść bardzo dojrzała. Autorka pisze o sprawach ważnych, dotykających głębokich emocji, wobec których najczęściej jesteśmy bezradni. Ukazuje trudne relacje bohaterów, którzy mierzą się z własnymi traumami i przeżyciami.

To współczesna powieść obyczajowa z wątkami – romantycznym i psychologicznym, która porusza serce nie tyle wartką akcją, ile intensywnością przeżyć bohaterów. To książka o wrażliwcach, dla wrażliwców, którzy nie prześlizgują się przez swoje życie, ale wchodzą głęboko w jego meandry. To niezwykle udany debiut prozatorski Dominiki Wieszczak, o ludzkim doświadczeniu zranienia, poczuciu straty i przebaczeniu, które otwiera drogę do szczęścia – czytamy w recenzji Olgi Bartnik.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Rozmowy o Regionie” 30 czerwca (środa) 2021 r., godz. 17.00, MBP w Jaśle.

Ze względu na ograniczoną liczbę osób mogących wziąć udział w spotkaniu na żywo, wydarzenie będzie dodatkowo transmitowane za pośrednictwem kanału MBP w Jaśle na portalu Facebook.

Źródło: MBP w Jaśle