Znane są częściowe wyniki wyborów samorządowych

W kolejnych godzinach PKW będzie podawała oficjalne i cząstkowe wyniki wyborów. Jak wynika już z oficjalnych danych PKW Piotr Przytocki został ponownie wybrany na prezydenta Miasta Krosna. Wiadomo też, że w wielu podkarpackich miastach będzie druga tura wyborów. W Rzeszowie Waldemar Szumny zmierzy się z Konradem Fiołkiem. W Jaśle Adam Kostrząb będzie walczył z Wojciechem Zającem. W Sanoku w drugiej turze będą walczyć dwaj kandydaci na burmistrza Sławomir Miklicz oraz dotychczasowy włodarz miasta Tomasz Matuszewski. Także w Ustrzykach Dolnych będzie druga tura wyborów. Zmierzą się ze sobą Michał Wnuk i Paweł Germański. W Przemyślu w drugiej turze będą walczyć Wojciech Bakun i Tomasz Dziumak.

Drugiej tuty nie będzie w Jedliczu gdzie burmistrzem został Wojciech Tomkiewicz, w Rymanowie, gdzie większość głosów zdobył Grzegorz Wołczański oraz w Bieczu gdzie większość głosów uzyskał Mirosław Wędrychowicz. W Stalowej Woli w walce o stanowisko prezydenta wygrał urzędujący Lucjusz Nadbereżny.

Wybory na wójta odbędą się: w Miejscu Piastowym, gdzie Wiktor Skwara zmierzy się z Dorotą Chilik.

Drugiej tury natomiast nie będzie w Gminie Chorkówka – większość głosów uzyskał tu Grzegorz Węgrzynowski, w Gminie Jasło zwyciężył Wojciech Piękoś, w Gminie Nowy Żmigród wygrał Grzegorz Bara, a w Gminie Wojaszówka najwięcej głosów uzyskał Rafał Bobala.