ZUS otwiera sale obsługi klientów

Od poniedziałku Zakład Ubezpieczeń Społecznych otwiera sale obsługi klientów. Jednocześnie w placówkach pozostaną specjalne skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

Od 4 maja 2020 r. przywracamy obsługę klientów w placówkach ZUS. U naszych pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)” – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

W poniedziałki sale obsługi klientów będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00. Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba (wyjątek stanowią osób towarzyszące osobom z niepełnosprawnością, tłumacze języka migowego czy pełnomocnicy).

Ze względu na bezpieczeństwo Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto można założyć za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej.

Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń.

Źródło: ZUS