30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przejedzie ulicami Krosna 6 lipca.


6 lipca (sobota) ulicami Krosna przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Będą utrudnienia w ruchu.

To już ostatni etap tegorocznej edycji wyścigu, który rozpoczął się 2 lipca w Łodzi. Kolarze mieli do pokonania 888,3 km, pięć etapów na terenie czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Na Rynek w Krośnie kolarze dotrą 6 lipca tuż po godz. 14.00.

Ostatni etap (6 lipca, 182 km) z Tarnobrzegu (start na placu Głowackiego o godz. 10) będzie najtrudniejszy, bowiem kolarze będą zdobywać aż cztery górskie premie. W drodze na trudne podjazdy pod Krosnem czekają ich premia specjalna w Baranowie Sandomierskim i lotne finisze w Mielcu i Sędziszowie Małopolskim. Potem pierwsza górska premia w Pstrągowej i zjazd na lotni finisz do Strzyżowa. Decydująca rozgrywka rozpocznie się na 150 km, na podjeździe na premię w Czarnorzekach, a potem kolarzy czekają dwa ekstremalnie trudne wspinaczki pod zamek Kamieniec, gdzie nawet Michał Kwiatkowski, jako młodzieżowy reprezentant Polski zaatakował, prowadził i zakończył ucieczkę z… 10-minutową stratą do zwycięzcy. – Pojazd liczy 3.5 km, a nachylenie dochodzi do 18 procent mówi Tadeusz Skorek, dyrektor WSiO.

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.
Wjazd do Rynku będzie znacznie utrudniony już od godzin przedpołudniowych, natomiast całkowity zakaz wjazdu do rynku będzie obowiązywał od godz. 12:00 do 17:00.
Od godziny 13:00 do 15:00, zamknięte zostaną ulice: Białobrzeska – Okrzei – Rondo Solidarności – Rynek – Sienkiewicza – Plac Konstytucji 3 Maja – Wisłocza – Legionów (od skrzyżowania z Wisłoczą do Ronda Niezapominajki) – Niepodległości – Korczyńska. Oraz ul. Staszica na odcinku od skrzyżowania z ul. Skargi do Placu Konstytucji 3 Maja.

fot. wyscig.com.pl