II Letnia Rezydencja Literacka. Zgłoszenia do niedzieli 22 marca!

Teatr im. Wandy Siemaszkowej nie poddaje się złym myślom i przypomina, że do 22 marca można zgłaszać chęć spędzenia literackich wakacji w Rzeszowie.

W ramach Sceny Nowej Dramaturgii już po raz drugi organizowana jest Letnia Rezydencja Literacka, która odbędzie się w tegoroczne wakacje. Spośród zgłoszeń wybrana zostanie jedna osoba, która na czas pobytu w Rzeszowie otrzyma od Teatru zakwaterowanie i stypendium. Dzięki temu rezydent będzie miał możliwość przez okres minimum miesiąca całkowicie oddać się pisaniu.

Letnia Rezydencja Literacka to pierwsza w Polsce oferta dla autorek i autorów tekstów, którzy chcą spróbować swoich sił w pisaniu dla teatru. Pierwszą rezydentką projektu była poetka Aldona Kopkiewicz, która w ubiegłoroczne wakacje napisała w Rzeszowie dramat „Febra”, następnie wystawiony w formie czytania performatywnego podczas 06. Festiwalu Nowego Teatru. Kuratorami Sceny Nowej Dramaturgii – w tym Letniej Rezydencji Literackiej – są reżyserka Martyna Łyko oraz dziennikarz i krytyk teatralny Witold Mrozek.

Jeśli:

– zawodowo lub hobbystycznie zajmujesz się pisaniem i masz już osiągnięcia w tej dziedzinie;

– interesuje Cię pisanie dla teatru;

– chciałabyś/ chciałbyś przez minimum miesiąc całkowicie oddać się pisaniu;

– jesteś zainteresowana/ zainteresowany konsultacjami z cenionymi i doświadczonymi ludźmi literatury i teatru;

– marzysz o tym, aby Twój tekst został przełożony na scenę;

czekamy właśnie na Ciebie!

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie:

https://teatr-rzeszow.pl/article/letnia-rezydencja-literacka-zalaczniki-1?l=2