JDK organizuje casting do „Akademia Pana Kleksa”

Masz od 8 do 11 lat??? Chcesz zostać artystą i wystąpić w musicalu??? Zgłoś się do Jasielskiego Domu Kultury. Placówka organizuje casting do „Akademii Pana Kleksa”. Premiera planowana jest już na czerwiec, a zgłoszenia w formie filmów video należy przesyłać do 23 kwietnia. Szczegóły w regulaminie, dostępnym na www.jdkjaslo.pl.

Napisana przez Jana Brzechwę historia dwunastoletniego Adasia Niezgódki, została przeniesiona na ekran w 1984 roku. Reżyser Krzysztof Gradowski przedstawił w nim losy nastolatka i jego kolegów, których imiona zaczynały się na literę „A”. Wszyscy mieszkali i uczyli się w Akademii profesora Ambrożego Kleksa. Barwna historia, pełna nawet i nieziemskich przygód, stała się także inspiracją dla instruktorów Jasielskiego Domu Kultury. – Chcemy, aby w realizacji pomogły nam dzieci. Stąd też, właśnie do nich kierujemy zaproszenie do udziału w castingu, który wyłoni młodych artystów i pozwoli im wystąpić na profesjonalnej scenie – podkreśla pomysłodawca Wojciech Nowicki, instruktor ds. muzyki w JDK.

Regulamin oraz karta zgłoszeń i zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są na stronie www.jdkjaslo w zakładce „O JDK – dokumenty do pobrania”.

Informacji udziela instruktor ds. muzyki Wojciech Nowicki, pod numerem telefonu: 664 728 906.

Źródło: Jasielski Dom Kultury