Kolej na Solinę. Ośrodek turystyczny PKL już w lipcu zostanie udostępniony dla turystów!

Już wkrótce turyści chcący odkryć Bieszczady na nowo i zobaczyć jako pierwsi ośrodek PKL nad Soliną będą mogli rezerwować bilety na niezapomnianą podróż koleją gondolową. Ceny atrakcji w ośrodku PKL właśnie zostały opublikowane. Ośrodek już w lipcu zostanie udostępniony dla turystów!

“Prace nad budową nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR trwały ponad rok. Obecnie jesteśmy na ich końcowym etapie i już w lipcu osoby odwiedzające Solinę oraz Bieszczady będą mogły skorzystać z tej nowej i wyjątkowej atrakcji. Podróż koleją widokową PKL będzie wyjątkowym sposobem na podziwianie panoramy Bieszczadów. Widoki na krajobrazy i przyrodę – zarówno z wagonika, jak i wieży na szczycie Góry Jawor – są wręcz niezwykłe” – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Prace nad udostępnieniem atrakcji turystycznej są w ostatniej fazie przygotowań, a na terenie ośrodka trwają ostatnie szlify i odbiory budowlane. Po okresie testowym kolej linowa przeszła wszystkie niezbędne inspekcje, zakończone już badaniem i odbiorem kolei przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT), co oznacza, że już lipcu ośrodek powita pierwszych turystów.

Gondole kolei widokowej PKL nad solińską zaporą

Bieszczady są zawsze dobrym pomysłem na odpoczynek. Wrażeń na wysokim poziomie nie zabraknie nie tylko ze względu na odległość wagonika od ziemi – znajduje się tutaj najwyższa podpora kolei linowej w Polsce oraz jedna z wyższych w Europie licząca 75 m – ale również za sprawą niesamowitych krajobrazów.

Kolej gondolowa przebiegająca nad solińską zaporą pozwoli podziwiać spektakularne widoki na krajobrazy Bieszczadów, w tym na tutejsze połoniny. Wagonikiem kolei PKL ze stacji początkowej Plasza dotrzemy wprost na Górę Jawor, gdzie z wieży widokowej oraz tarasu widokowego, będziemy mogli zobaczyć pokonaną trasę koleją linową, monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości należące do Gminy Solina.

#KolejNaSolinę – gondole w ośrodku PKL Solina

Znane są już ceny atrakcji oferowanych w ośrodku PKL Solina

Za bilet na półtorakilometrową podróż koleją widokową PKL Solina – ze stacji dolnej Plasza do stacji górnej na Górze Jawor (góra/dół) – kupiony w sklepie internetowym zapłacimy 32 zł (ulgowy) oraz 39 zł (normalny).
Po uruchomieniu sprzedaży kupując bilety w sklepie internetowym na przejazd koleją widokową w ośrodku turystycznym PKL Solina będzie można liczyć na ceny niższe o 10% od ceny biletów oferowanych w kasie. W cenniku znajdziemy dodatkowe propozycje ze zniżką dla rodzin oraz preferencyjne propozycje cen atrakcji oferowanych w pakietach. Szczegółowy cennik jest dostępny na stronie PKL.

więcej szczegółów – inf. prasowej PKL