Od marca będzie otwarta kryta pływalnia w Turaszówce

Od 4 marca na nowo będzie otwarta kryta pływalnia przy ul. Sportowej (Osiedle Turaszówka). Będą z niej korzystać zarówno uczniowie, szkółki pływackie, jak i indywidualni miłośnicy tej dyscypliny sportu, przez sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty.

W listopadzie 2022 roku działalność pływalni została zawieszona. Powodem był dramatyczny wzrost kosztów utrzymania placówki w związku z podwyżkami cen prądu i gazu. Szczególnie dotkliwy w okresie jesienno-zimowym. Działalność grup sportowych, prowadzenie lekcji wychowania fizycznego dla uczniów krośnieńskich szkół przejęła w całości pływalnia przy ul. Wojska Polskiego, która opracowała nowy harmonogram funkcjonowania i wydłużyła godziny pracy.

Równolegle, cały czas trwały analizy możliwości ponownego uruchomienia pływalni, związane z działaniami modernizacyjnymi i oszczędnościowymi. Okres wiosenny i letni sprzyja produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii co niewątpliwie obniży koszty działalności placówki. Jednocześnie basen przy ul. Wojska Polskiego, podczas wakacji musi być poddany pracom remontowym i konserwacyjnym.

Na chwilę obecną przewidywany koszt uruchomienia pływalni w okresie od marca do grudnia tego roku to ok. 1,5 mln zł. Biorąc pod uwagę wpływy z biletów i ewentualnego wynajmu sali marmurowej dopłata na funkcjonowanie z budżetu miasta będzie wynosić 996 tys. zł.

Obecnie pracujemy wraz z ekspertami nad nowym projektem funkcjonalno-użytkowym basenu, tak aby wzbogacić jego ofertę o funkcje rekreacyjne. Chcemy zwiększyć atrakcyjność obiektu, aby mogły z niego korzystać równolegle całe rodziny – powiedział Piotr Przytocki Prezydenta Miasta Krosna.

OTWARCIE PŁYWALNI:

Planowane na 04.03.2024 r. – poniedziałek.

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek – Piątek : 14:00 – 22:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Niedziela: NIECZYNNE

CENNIK:

DniGodzinyBiletCena za godz.
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK14:00 – 22:00N / U*16,00 / 14,00
SOBOTA10:00 – 18:00N / U*17,00 / 15,00
  • Krośnieńska Karta Mieszkańca: ulgi dla posiadaczy karty mieszkańca na następujące usługi:
  • Basen: -15% od ceny biletu.
  • Sauna: -15% od ceny biletu.
  • Gimnastyka w wodzie: -15% od ceny biletu.

inf. pras. UM Krosna