Spisz się podczas meczów piłkarskich w Rzeszowie!

W sobotę i niedzielę, podczas meczów piłkarskich, które odbędą się na Stadionie Miejskim Stal w Rzeszowie działać będą dwa punkty spisowe. Pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą mieszkańcom Rzeszowa dokonać samospisu.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą Narodowego Spisu Powszechnego 2021 jest samospis internetowy, czyli samodzielne podawanie danych. Formularz spisowy dostępny jest na stronie internetowej GUS spis.gov.pl.

Na czas trwania spisu Urząd Miasta Rzeszowa przygotował specjalne stanowiska, w których można dokonać samospisu. Znajdują się one w Urban Labie przy ul. 3 Maja 13, tel. 17 875 40 75, czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00; w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Kopernika 16, tel. 17 875 44 33, czynnym: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 7:30 do 15:30, środa od 7:30 do 17:00.

W punktach spisowych dyżurują pracownicy Gminnego Biura Spisowego, którzy w razie potrzeby pomogą dokonać samospisu.

Aby ułatwić rzeszowianom udział w spisie, w najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 maja) na Stadionie Miejskim Stal przy ul. Hetmańskiej, podczas odbywających się tam meczów piłkarskich (Stal Rzeszów-Sokół Ostróda – sobota, początek o godz. 19.44, Apklan Resovia – Korona Kielce – niedziela, początek o godz. 19.05) uruchomione zostaną dwa specjalne punkty spisowe. Będą znajdować się na terenie stadionu przy głównych wejściach od strony al. Powstańców Warszawy i ul. Hetmańskiej. Pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą biorącym udział w widowiskach piłkarskich mieszkańcom Rzeszowa dokonać samospisu. Należy mieć przy sobie dowód osobisty i znać numery PESEL osób wspólnie zamieszkujących.

Punkty będą czynne w godzinach 17.30-21.00.

Źródło: Urzędu Miasta Rzeszowa