Zaduszki muzyczne „Jolka, Jolka pamiętasz”: Romuald Lipko

Studio Piosenki SWING, zespół instrumentalny

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie

Termin: 25 października 2020, godzina 18.00

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilety: 20 zł, 15 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:

poniedziałek – piątek 9.00-17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Zaduszki Muzyczne z udziałem Studia Piosenki SWING to już tradycja. Młodzi wokaliści każdego roku oddają hołd wielkim sceny, śpiewająco podkreślając, jak wiele zawdzięczają każdemu z nieobecnych już artystów. W tym roku Studio Piosenki Swing wspominać będzie Romualda Lipkę – kompozytora, multiinstrumentalistę i człowieka, który dzięki swojej pracy na stałe zapisał się na kartach historii, nie tylko tej muzycznej. Wokalistom na scenie niezmiennie towarzyszyć będzie zespół instrumentalny.

Wystąpią:

Wokaliści i absolwenci Studia Piosenki SWING:

soliści: Emilia Baczyńska, Julia Baczyńska, Julia Błaszczyk, Aleksandra Dyszkowska, Aleksandra Kozubal, Katarzyna Krzanowska, Anna Rygiel, Michał Stryczniewicz, Rafał Stryczniewicz, Marelna Szmyd, Daniel Wiernasz, Dawid Wojtoń, Kamila Zajchowska oraz chórki

Zespół muzyczny:

Marcin Bazan, Stanisław Grela, Maciej Jurczak, Grzegorz Przepióra, Przemysław Podmostko

Przygotowanie: Lucyna Durał, Grzegorz Przepióra

Repertuar: Budka Suflera, Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Urszula, Anna Karwan i inni

Romuald Lipko

Romuald Lipko, wybitny kompozytor, bez którego polska muzyka popularna miałaby zupełnie inny kształt. Utalentowany multiinstrumentalista, grający m.in. na klawiszach, trąbce, gitarze basowej. Lider legendarnego zespołu Budka Suflera. Artystę prowadziły wieloma drogami jego talenty muzyczne, które na stałe zapisały się na kartach historii naszej muzyki rozrywkowej.

Jemu zawdzięczamy stworzenie największych hitów Budki Suflera (m.in. „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Jest taki samotny dom”), ale to nie znaczy, że zamykał się na współpracę z innymi artystami. Z chęcią produkował dla najważniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Lipko często mówił o swojej „twórczej nadproduktywności”, która szybko sprawiła, że zaczął pisać piosenki także dla innych wykonawców.

Z Anną Jantar skomponował „Nic nie może wiecznie trwać”, „Do żony wróć”, „Układ z życiem”. Z Urszulą nagrał „Dmuchawce latawce wiatr”, „Malinowy król”, „Za twoje zdrowie mała”. W duecie z Ireną Santor stworzył „Jak fart, to fart”, „Jeszcze kochasz mnie”, a z Marylą Rodowicz „Tak nam słodko, tak nam gorzko”. Napisał także „Aleję Gwiazd” dla Zdzisławy Sośnickiej.

Studio Piosenki SWING (RCKP Krosno)

Od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.

Źródło: RCKP w Krośnie